Z wizytą u ortopedy

Ortopeda jest to zawód, który ma na celu leczenie wad postawy oraz wszelkich nieprawidłowości związanych z układem kostnym i narządem ruchu. Sposoby leczenia możemy podzielić na zachowawcze oraz operacyjne. Poradnia ortopedyczna Warszawa Rehasport zatrudnia wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, którzy przyjmują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co więcej, młode grono pacjentów stanowi całkiem pokaźną grupę, czego powodem są głównie wrodzone wady postawy, które jak najwcześniej powinny zostać korygowane. Z kolei dorośli zwykle zwracają się po pomoc w odzyskaniu sprawności po urazach. Kiedy konkretnie zapisać się na wizytę do ortopedy?

Ortopeda Warszawa – kiedy umówić się na wizytę?

Jakiś czas temu doświadczyłeś urazu, po którym odczuwasz przykurcze lub ograniczoną ruchomość stawu? W takim razie nie powinieneś zwlekać, tylko jak najszybciej umówić się na wizytę u ortopedy. Bo im wcześniej wdrożone leczenie czy rehabilitacja, tym lepsze rezultaty i szybszy powrót do pełnej sprawności. Bywa też tak, że dochodzi do powikłań pourazowych i wtedy konieczna jest tzw. operacja korekcyjna. Szpital ortopedyczny Warszawa wykonuje rocznie bardzo dużą liczbę zabiegów i operacji z zakresu ortopedii, po których pacjenci czują się jak nowo narodzeni. Przykładem, kiedy sama rehabilitacja i leczenie zachowawcze nie wystarcza jest konieczność wszczepienia endoprotezy. 

 

Do ortopedy często zgłaszają się też pacjenci, którzy co prawda nie doznali żadnego urazu, ale borykają się z ograniczoną możliwością wykonywania ruchów czy uciążliwym bólem. W takich przypadkach ortopeda często zleca wykonanie odpowiednich badań, typu zdjęcie rentgenowskie, rezonans lub tomograf, aby na podstawie otrzymanych wyników móc postawić trafną diagnozę i rozpocząć skuteczne leczenie. A w przypadku dysfunkcji ruchowych czy wad postawy, ortopeda Warszawa pomaga w doborze kul, chodzika, wózka inwalidzkiego czy odpowiednich wkładek do obuwia… Poradnia ortopedyczna Warszawa Rehasport to placówka czynna od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 20:00. Wybierz dogodny termin i zapisz się na wizytę.