Badanie wzroku w Olsztynie — Jakie badania podstawowe można wykonać u optyka?

Badanie wzroku w Olsztynie — Jakie badania podstawowe można wykonać u optyka
Badanie wzroku w Olsztynie — Jakie badania podstawowe można wykonać u optyka

W salonach optycznych można nie tylko kupić okulary przeciwsłoneczne zapewniające pełną ochronę przed promieniowaniem UV, ale także zrealizować receptę na szkła korekcyjne, wykonać badanie wzroku. W Olsztynie możliwe jest przeprowadzenie diagnozy chorób oczu w kilku miejscach. Czym kierować się w wyborze okulisty?

Kto może wykonać badanie wzroku w Olsztynie?

Badanie wzroku w Olsztynie może być przeprowadzone jedynie przez lekarza okulistę. Jego pomoc jest niezbędna między innymi przy zakupie okularów, na które potrzebne jest wystawienie recepty. O ile dobór, bądź naprawę uszkodzonych oprawek można zlecić optykowi, o tyle diagnozę i leczenie musi wykonać specjalista.

Kiedy konieczne jest wykonanie badania wzroku w Olsztynie?

W przypadku zaobserwowania u siebie, bądź członków rodziny takich objawów jak np. częste łzawienie oczu, nadwrażliwość na światło, utrata ostrości widzenia, ale także odczucie suchych zmęczonych oczu, bądź bóle głowy i widoczne zmiany w gałce ocznej niezbędna będzie konsultacja u lekarza okulisty, który na podstawie wywiadu lekarskiego dobierze odpowiedni rodzaj badania wzroku w Olsztynie.

Jakie badanie wzroku w Olsztynie wykonuje okulista?

Podstawowe badania wzroku w Olsztynie, których podejmuje się zrobić okulista to między innymi badanie ostrości wzroku przy użyciu tablicy Snellena, bądź komputerowo za pomocą autorefraktometru. W salonie optycznym okulista w ramach tzw. oceny stanu tylnego odcinka oka ogląda siatkówkę, tarczę nerwu wzrokowego oraz naczynia krwionośne w oku. W trakcie standardowej wizyty nie można zapomnieć o sprawdzeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. W momencie, gdy wyniki badań przekraczają ustalone normy, konieczne jest rozszerzenie diagnozy wstępnej o badania specjalistyczne, zmierzające do opracowania planu leczenia. Może temu służyć USG oka ultrasonografem, czy ocena stanu widzenia z użyciem perymetru bądź badanie obrazowe oka.