Dieta dla zdrowej skóry: co jeść, a czego unikać?

Od tego, co zjadamy na co dzień nie tylko stan zdrowia organizmu, ale  także wygląd cery. Zdrowa skóra wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również odpowiedniego odżywienia komórkowego. Jakie produkty powinny znaleźć się w diecie, by cieszyć się nieskazitelną skórą? Czego powinniśmy unikać?

Skąd wiemy, że mamy zdrową skórę?

Zdrowa skóra odpowiada nie tylko za nienaganną prezencję, piękny wygląd. W zależności od jej budowy zależy w dużej mierze również to, czy ma ona możliwość spełniania swojej funkcji ochronnej, przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, urazami mechanicznymi, czy też chemicznymi. Piękna, zdrowa skóra jest napięta, sprężysta, jędrna promienna i bez niedoskonałości. Jest to możliwe jedynie wtedy, kiedy każda z jej warstw otrzymuje właściwe składniki pokarmowe. Gdy proporcje odżywcze zostaną zachwiane, objawiają się one różnego rodzaju niedoskonałościami, np. wypryskami, zaczerwienieniami, odwodnieniem.

 Zdrowa skóra a produkty odżywcze

Chcąc zachować młodość, witalność należy odpowiednio łączyć podstawowe składniki pokarmowe z witaminami, mikro- i makroskładnikami. Każdego dnia należy zbilansować tak, aby nasze ciało otrzymało odpowiednią porcję witamin, która przełoży się na kondycję naszej skóry i ciała. Zdrowa skóra wolna od wszelkich niedoskonałości wymaga stałej podaży nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz witaminy E. Ponadto odpowiednio wyważonych ilości witamin A, C, D oraz miedzi i cynku. Odpowiadają one za nawilżenie skóry i łagodzą stany zapalne. Ciągły pośpiech, brak czasu na gotowanie obiadów sprawia, że utrzymać dietę dla zdrowej skóry na co dzień jest niezwykle trudno. Rozwiązaniem jest wykorzystanie w kuchni doskonale zbilansowanych suplementów dietetycznych w postaci koktajli odżywczych, które dzięki specjalnie dobranej proporcji makroskładników, z podwyższoną zawartością białka, bioaktywnego kolagenu, 24. witamin i minerałów ułatwia utrzymać prawidłową wagę oraz poprawia jędrność i blask skóry.