Woda alkaliczna – co należy wiedzieć na temat jej picia?

Co to jest woda alkaliczna? Pytanie to coraz częściej zadają nie tylko entuzjaści medycyny niekonwencjonalnej, ale również osoby, poszukujące zdrowszej alternatywy dla spożywanych na co dzień produktów. Woda ta, w przeciwieństwie do zwykłej kranówki, odznacza się bardzo wysokim pH. Ponieważ poziom ten przekracza w niej 7,5, możemy mówić tu o tzw. roztworze zasadowym, uchodzącym za najkorzystniejszy dla organizmu. Dla porównania, zwykła woda odznacza się zaledwie roztworem naturalnym. I chociaż, wbrew bardzo skrajnym opiniom, woda alkaliczna nie jest lekiem ani nie pomaga w leczeniu nowotworów, jej regularne spożywanie w dalszym ciągu ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tego niezwykle popularnego ostatnimi czasy płynu.

 

Kto powinien pić wodę alkaliczną?

 

Znamy już zasadniczą odpowiedź na pytanie, co to jest woda alkaliczna. Ponieważ jej skład ma przede wszystkim za zadanie przeciwdziałać nadmiernemu zakwaszaniu organizmu, po takie nietypowe nawadnianie powinny sięgać przede wszystkim osoby, których dieta skupia się zbyt mocno na mięsie, słodyczach i napojach gazowanych oraz kawie tudzież alkoholu. Regularne picie żywej wody redukuje przy tym ryzyko występowania chorób, takich jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, otyłość czy też osteoporoza. Ponieważ płyn ten wspomaga także prawidłową przemianę materii, powinny sięgać po niego również osoby, planujące zrzucenie zbędnych kilogramów.

 

Prawidłowe picie wody alkalicznej

 

Wiele osób, zastanawiających się, co to jest woda alkaliczna, często zapomina o tym, aby sprawdzić szczegóły, związane również z jej spożywaniem. Prawdziwe korzyści alkalicznego nawadniania dostrzeżemy bowiem wyłącznie wtedy, gdy woda pita jest we właściwy sposób. Zaleca się picie wody alkalicznej rano, najlepiej na czczo. Płyn powinniśmy przyjmować przez dwa tygodnie, pijąc go często, małymi łykami. Będziemy wówczas pewni, że organizm wchłonie wszystkie składniki mineralne, znajdujące się w wodzie. Pamiętajmy przy tym, że wody alkalicznej nie powinny spożywać dzieci do 3 roku życia oraz osoby, cierpiące na choroby nerek lub bezkwasowość. Także i przyjmowane regularnie leki mogą stanowić tu przeciwwskazanie. Z wody tej nie muszą korzystać także osoby, prowadzące zdrowy tryb życia i spożywające zdrowe, zbalansowane posiłki. Oczywiście, nic nie stoi w ich wypadku na przeszkodzie, aby okazjonalnie zamienić tu zwykłą wodę na jonizowaną i cieszyć się jej korzyściami.