Rola magnezu w organizmie człowieka – tajniki kuracji magnezowej Ojca Beno

Każdy organizm potrzebuje odpowiedniej ilości składników mineralnych, witamin oraz składników odżywczych, dzięki którym będzie mógł prawidłowo funkcjonować. Jednym z takich substancji jest magnez, którego niedobór prowadzi do groźnych powikłań takich jak np. miażdżyca czy choroby serca. Magnez pełni bardzo ważną rolę w organizmie każdego człowieka, a przez wielu uznawany jest za pierwiastek życia. Odpowiada on między innymi za zmniejszenie ryzyka rozwoju arytmii, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy oraz depresji. Poprawia pracę szarych komórek, układu pokarmowego oraz układu odpornościowego. Nic więc dziwnego, że jego suplementacja zalecana jest przez lekarzy w przypadku większości dolegliwości chorobowych. Jednym ze sposobów na uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie jest kuracja magnezowa Ojca Beno, o której dowiesz się więcej z poniższego artykułu. 

Czym jest kuracja magnezowa Ojca Beno? 

Kuracja magnezowa Ojca Beno to sposób na szybkie i skuteczne uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie człowieka. Jak sama nazwa wskazuje, została ona stworzona przez Ojca Beno, który szukał rozwiązania swoich problemów związanych z problemami z kręgosłupem. Kuracja ta uznawana jest za niekonwencjonalny sposób leczenia, który opiera się na przygotowaniu roztworu chlorku magnezu. Roztwór ten zawiera sto mililitrów chlorku magnezu, a jego głównym składnikiem jest sól Ojca Beno. Roztwór zaleca się przyjmować doustnie lub w postaci maści, co może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z przyswajalnością składników odżywczych z przewodu pokarmowego. 

Przygotowanie roztworu 

Do przygotowania roztworu potrzebna jest sól Ojca Beno, która jest stuprocentowym chlorkiem magnezu, oraz woda. Roztwór przygotowuje się zazwyczaj raz w miesiącu, z wykorzystaniem osiemdziesięciu gram produktu takiego jak sól Ojca Beno, którą rozpuszcza się w trzech litrach czystej wody pitnej. Tak przygotowany roztwór należy przechowywać w lodówce najlepiej w szczelnie zamkniętym naczyniu.