Naturalne olejki eteryczne w codziennej pielęgnacji

Każdy z nas chce, aby jego kosmetyk był nie tylko skuteczny i dobrze działał na skórę, włosy i paznokcie, ale także miał właściwości zdrowotne i co równie ważne, wyróżniał się zapachem.  Kto nie lub sobie w domu urządzić domowego spa, aby zrelaksować się i wyciszyć umysł oraz zadbać o ciało. Do tego celu najlepiej sprawdzą się  naturalne olejki eteryczne coraz chętniej i częściej kupowane przez szeroką rzeszę konsumentów i tych, którzy żyją ekologicznie i zdrowo.

Olejki eteryczne naturalne – czyli zdrowo i pachnąco

Eteryczne olejki to najczęściej w 100% naturalne wyciągi z różnych roślin. Ich pełna organiczność, bez jakichkolwiek sztucznych dodatków i rozpuszczalników, powoduje, że mamy pewność, iż taki olejek jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i w zasadzie każdy może go stosować. Naturalne olejki eteryczne są obecnie chętnie kupowane i stosowane do różnorodnych celów i na różne sposoby, gdyż wykazują one szereg korzystnych właściwości zarówno w sferze kosmetycznej, jak i leczniczej. Należy jednak podkreślić fakt, że stosowane w silnie skoncentrowanej formie mogą uczulać, dlatego przed użyciem warto wypróbować je na małej części ciała.

Naturalne olejki eteryczne – rodzaje i właściwości

Jak powszechnie wiadomo, olejki eteryczne przyciągają swoim nieoczywistym zapachem, który w zależności od rodzaju olejku potrafi zachwycić. Olejki te w zależności od tego, z jakiej rośliny jest to wyciąg, miewają różne aromaty. Do najpopularniejszych olejków należą takie, jak: lawenda, bergamotka, cytryna, bazylia, cynamon, melisa oraz wiele innych ciekawych i oryginalnych. Warto pamiętać, iż przy wyborze olejku eterycznego najbezpieczniej kierować się zasadą, im mniejszy skład na opakowaniu, tym lepiej, a przede wszystkim zdrowiej dla nas i środowiska. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, ponieważ poza dodatkiem do kosmetyków idealnie sprawdzają się w aromaterapii czy masażu. Wiele z naturalnych olejków ma działania lecznicze i w zależności od rodzaju pomaga uporać się z różnymi schorzeniami.  Olejki to samo dobro i warto je stosować w codziennej pielęgnacji.