Witaminy z grupy B – dlaczego są tak ważne?

Witaminy z grupy B są odpowiedzialne przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, między innymi: pomagają w stanach napięcia nerwowego, usprawniają koncentrację uwagi czy działają korzystnie w stanach obniżonego nastroju.

To jednak nie wszystko: poszczególne witaminy z tej grupy są także odpowiedzialne za wspieranie pracy układu krążeniowego i odpornościowego, poprawiają stan skóry, włosów i paznokci, biorą udział w syntezie hormonów płciowych oraz wspierają prawidłową przemianę materii i gospodarkę energetyczną organizmu. Odgrywają zatem bardzo ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego należy zadbać o ich właściwy poziom.

 

Witaminy B – w jaki sposób dostarczać?

Choć wiele witamin z tej grupy znaleźć można w pożywieniu, to jednak nie zawsze nasza dieta jest bogata w te składniki odżywcze, które umożliwiają podniesienie poziomu witamin z  grupy B. Rozwiązanie jest w takim przypadku odpowiednia suplementacja: witamina B3 complex to kompleksowy preparat umożliwiający uzupełnienie witamin z grupy B.