Włosy i cera pełne blasku – co robić?

Któż z nas nie pragnie posiadać pięknych włosów oraz zadbanej, wypoczętej cery? Kondycja skóry oraz włosów to kwestia wielu czynników. Aby uzyskać najlepszy efekt, niezbędne jest działanie w sposób kompleksowy – zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Po pierwsze: pielęgnacja

Odpowiednio dobrane kosmetyki potrafią zdziałać naprawdę wiele. Wybierając produkty dedykowane do danego typu skóry lub włosów masz pewność, że sięgasz po najlepsze składniki. Cera sucha czy przetłuszczająca rządzą się swoimi prawami, a nieodpowiednio dobrana pielęgnacja nie tylko nie przyniesie efektów, ale również może zaszkodzić. Stosuj produkty dopasowane do potrzeb swojej cery, a przy regularnej pielęgnacji z pewnością zauważysz efekty. Podobnie wygląda kwestia włosów: one również wymagają stosowania odpowiednich kosmetyków. Inaczej pielęgnujemy włosy kręcone, inaczej farbowane, a jeszcze inaczej suche i zniszczone. Możesz zdecydować się na serie proponowane przez producentów lub samodzielnie dobierać produkty do własnych potrzeb.

Działaj także od wewnątrz

Same kosmetyki nie zdziałają zbyt wiele, jeśli nie połączysz ich z innymi działaniami. Przyjrzyj się swojej diecie oraz codziennym nawykom: może warto wyeliminować czynniki szkodzące skórze i włosom? Palenie papierosów, niewłaściwa dieta, stres i przemęczenie – to wszystko ma wpływ na stan cery i włosów. Możesz sięgnąć również po wspomagacze. Najczęściej polecanym rozwiązaniem jest biotyna – na włosy tabletki działają jednak tylko przy regularnym ich przyjmowaniu, dlatego na pierwsze efekty musisz trochę poczekać.