WITAMINY I TŁUSZCZE DOBRANA PARA

O konieczności przyjmowania witaminy D3 wiemy z reklam. Suplementacja jej jest o tyle ważna, że w naturalnych warunkach produkcja jej następuje pod wpływem promieni słonecznych. Tymczasem w naszej szerokości geograficznej nie mamy ich wystarczająco. Co więcej – latem – stosując tzw. kremy z filtrem zmniejszamy jego absorpcję, a tym samym wchłanianie witaminy D. Jednak witamina D to za mało. Warto ją połączyć z innymi – najlepiej stosując najpopularniejsze połączenie, jakim jest witamina adek.

Co to jest?

Witamina ADEK jest niczym innym, jak kompleksową dawką witamin: A, D, E i K.. A wszystkie z nich są cenne dla naszego organizmu. Pierwsza z nich wpływa na wzrok, odporność i wygląd skóry. Drugiej “przedstawiać” nie musimy, trzecia (E) zapewnia zdrowe kości, zęby i krzepliwość krwi. Tę ostatnią właściwość ma właśnie witamina.

Dlaczego razem?

Głównie dlatego, że wszystkie te witaminy potrzebują tłuszczu, żeby zostać wchłonięte przez nasze organizmy. Dlatego na rynku istnieje wiele produktów pod nazwą: “witamina ADEK”. Przy ich suplementacji wystarczy pamiętać, żeby tabletki przyjmować podczas posiłku bogatego w tłuszcz.