WITAMINA B COMPLEX W KROPLACH W DIECIE WEGETARIAN

Wegetarianizm, czy też weganizm w ostatnich latach przybiera na sile. Czy to tylko moda, czy sposób na życie, czy ideologia, która z czasem przeminie? Jest to trudne do przewidzenia. Natomiast pewne jest jedno – wegetarianie, bez względu na sposób urozmaicania diety, mogą cierpieć na niedobory witamin, z których niektóre znajdują się tylko w mięsie. Dla nich najlepsze są suplementy działające kompleksowo, jak witamina B complex w kroplach.

Witamina B – cechą mikroorganizmów

Niezwykle ważna dla naszego organizmu jest m.in. witamina B12, odpowiedzialna między innymi za budowanie kwasów DNA, produkcję ciałek krwi, a także syntezę energii. Jednak wytwarzana jest tylko przez organizmy zwierzęce, zatem dostarczamy ją do organizmu jedynie z mięsem. I tu pojawia się problem dla osób, które z niego zrezygnowały.

Zdrowo – kompleksowo

Oczywiście to nie jedyna witamina z grupy B potrzebna organizmowi – zwłaszcza osobom starszym i kobietom w ciąży. Dlatego szczególnie w ty grupach osób witamina B complex w kroplach powinna stać się stałym elementem suplementacji. Łatwa aplikacja i niewielka dawka zapewnia pełne zapotrzebowanie na całą gamę witamin z tej właśnie grupy.