Prozdrowotne działanie oleju z kryla

Pamiętasz picie tranu w dzieciństwie? Jego smak to dla wielu osób koszmarne wspomnienie; na szczęście coraz rzadziej podaje się go w formie płynnej – zamiast tego możesz zażywać wygodne u użyciu kapsułki. Okazuje się jednak, że tran ma poważną konkurencję: olej z kryla posiada szereg właściwości zdrowotnych i zawiera bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych.

 

Olej z kryla: dlaczego warto?

Lista prozdrowotnych właściwości jest naprawdę długa. Olej z kryla wspomaga prawidłową pracę serca; w jego składzie znajduje się także jeden z najsilniejszych antyutleniaczy, dlatego olej wspomaga także walkę organizmu z wolnymi rodnikami. Ponadto olej z kryla poprawia pamięć i koncentrację oraz wspomaga funkcjonowanie mózgu. Jeśli szukasz produktu, który ma pozytywny wpływ również na włosy i paznokcie oraz będzie miał działanie przeciwzmarszczkowe, preparaty z olejem z kryla to strzał w dziesiątkę. Warto pamiętać, że olej z krylu wzmacnia także odporność.

 

Dla kogo przeznaczony jest olej z kryla?

Zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej z kryla polecany jest niemal każdemu. W szczególności suplementację mogą stosować sportowcy, ponieważ wspomaga regenerację organizmu po treningu. To także propozycja dla osób potrzebujących dodatkowej koncentracji oraz narażonych na stres – dodaje energii oraz wzmacnia koncentrację. Preparaty z olejem z kryla są dedykowane również dla emerytów: korzystnie wpływają na wzrok, chronią komórki mózgowe prze obumieraniem oraz pozwalają na kontrolowanie wysokiego ciśnienia i cholesterolu.