GDY SIŁA NASZEGO ORGANIZMU TO ZA MAŁO

Niacyna jest naturalnie produkowana przez nasz organizm. Ach, w ramach wyjaśnienia, jest to po prostu witamina B3, zwana także witaminą PP. Wprawdzie nasz organizm jest w stanie produkować ją sam, jedynak czasem wytwarza ją w niewystarczającej ilości. Co wtedy zrobić?

Zróżnicowana dieta

Właściwie zbilansowana i różnorodna dieta jest najlepszym rozwiązaniem. Niacyna może być dostarczona poprzez spożywanie mięsa, ryb, zbóż, czy ziemniaków. Różnorodność jest- jak widać – dość duża.

Ale…

Niestety w dzisiejszych czasach nasza dieta pozostawia wiele do życzenia. Częste restrykcyjne i nierozsądne diety, które trwają dłuższy czas sprawiają, że coraz częściej cierpimy na jej niedobór. Niacyna w niewielkiej ilości dostarczana jest także w menu osób starszych, którzy mają zaburzone łaknienie i zmniejszony apetyt. Na jej niedobór cierpią także osoby nadużywające alkoholu. Jak zatem widać, krąg tych osób jest dość szeroki.

Suplementacja

W takich przypadkach rozwiązaniem jest niacyna w tabletkach lub innej formie. Dobrze przyjmować ją w formie witaminy b complex, która dostarczy wszystkich witamin z tej grupy w odpowiedniej ilości.