OLEJ Z MORINGI – MOC DRZEWA W KILKU KROPLACH

Olej z moringi wykorzystywany jest w medycynie ajurwedyjskiej już od blisko 3000 lat i przez tak długi czas cieszy się niesłabnącą popularnością w krajach Dalekiego Wschodu. Od niedawna jego właściwościami mogą cieszyć się także Europejczycy, w tym także mieszkańcy naszego kraju. Jakie naprawdę ma właściwości?

Kosmetyk przeszłości i przyszłości

Olej z moringi jest wykorzystywany przede wszystkim w kuracjach przeciwzmarszczkowych i nawilżających. Już kilka kropel tego życiodajnego oleju przywraca napięcie skóry, jednocześnie trwale ją nawilżając. Wystarczy codziennie wmasować olej z moringi na oczyszczoną skórę. Podobnie działa na włosy, nawilża je i przywraca witalność. Co więcej, wzmacnia żywą część włosów tj. cebuklę, zapobiegając ich wypadaniu. Działa też przeciwłupieżowo, dlatego można zastosować go nie tylko jako wspomagacz przy kuracjach przeciwłupieżowych chemicznymi szamponami, ale także wykorzystywać samodzielnie. Zawsze warto najpierw sięgnąć po naturalne kosmetyki, jakim jest m.in olej z moringi. Natura często daje nam więcej rozwiązań niż się spodziewamy.

Na rany

Działa też antyseptycznie, dlatego olej z moringi wykorzystywany jest do leczenia drobnych ran, zadrapań, a także siniaków. Olej z moringi stosować można także na ugryzienia owadów. Przyspiesza neutralizację wciśniętego jadu.

Moc tradycji

Medycyna ajurwedyjska istnieje od tysięcy lat. Teraz mamy szansę korzystać z jej dobrodziejstw. Olej z moringi jest jednym z nich.