Niacyna- witamina na problemy natury neurologicznej

Niacyna a zdrowy mózg

W ciągu całego życia nasz mózg jest narażony na wiele niebezpieczeństw. Niestety, uboga w substancje odżywcze dieta nie jest sprzymierzeńcem w jego prawidłowym funkcjonowaniu. By wzmocnić układ nerwowy i usprawnić procesy zachodzące w mózgu, warto zainteresować się jedną w witamin z grupy B. Niacyna (zwana także witaminą B3), bo o niej mowa, to pierwiastek, który mogą nas uchronić przed chorobami neurodegeneracyjnymi, otępieniem. Pomaga także w walce z depresją, apatią i zapaleniach nerwów. Osoby rozdrażnione, które dodatkowo cierpią na problemy skórne i stany zapalne jamy ustnej, powinny udać się na badania, które wykażą, czy niacyna w ich organizmach występuje w odpowiedniej ilości.

Na wahania hormonalne- niacyna

Wahania hormonalne- to hasło zna prawie każda kobieta. Niestety, w przeciągu życia kobiety często występuje okres rozregulowania hormonalnego. Cały cykl rozpoczyna się już na etapie dojrzewania, a kończy dopiero w okresie menopauzalnym. Często, okresy te są burzliwie i nierzadko wymagają interwencji lekarzy- specjalistów. Niacyna pozwala na łagodne przechodzenie tych stanów. Reguluje syntezę kortyzolu (hormon stresu), insuliny a także tyroksyny, która jest głównym hormonem wytwarzanym przez komórki pęcherzykowe znajdujące się w tarczycy.

Niacyna- pierwiastek zdrowia

Niacyna jest zalecana kobietom planującym ciążę, dlatego, że wpływa na produkcję hormonów płciowych. kobiety w ciąży powinny jednak suplementację niacyną, bezwzględnie konsultować z lekarzem. Niacyna jest dostępna w łatwo przyswajalnej formie. Tabletki, które zawierają niacynę są skuteczne i łatwo dostępne. W przypadku wystąpienia niedoborów tej niezwykle ważnej dla funkcjonowania organizmu witaminy, warto zastanowić się nad suplementacją. Jednym z objawów jej niedoboru jest pelagra.