Obuwie szpitalne – jakie są rodzaje i na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Każdy, kto pracuje na terenie szpitala, musi poruszać się w odpowiednim obuwiu. Wybór jest aktualnie bardzo duży i wcale nie chodzi tu wyłącznie o sam rozmiar, ale również o model, kolor, wykonanie. Wyróżnia się obuwie szpitalne różnego rodzaju. Warto więc przyjrzeć się tym produktom, by następnie dokonać właściwego wyboru. 

Obuwie szpitalne – podstawowe rodzaje 

Jeszcze do niedawna obuwie medyczne było kojarzone głównie z klapkami i chodakami. Dziś gama butów przeznaczonych dla personelu medycznego jest znacznie szersza. Wśród proponowanych butów można znaleźć popularne dziś buty typu crocs, baleriny czy nawet sandały. Ciekawą propozycją są także tak zwane buty sportowe, specjalnie zaprojektowane z myślą o pracownikach służby zdrowia. Dzięki tak dużej różnorodności każdy ma szansę dopracować swój strój do własnego stylu i gustu. A przede wszystkim wybrać buty, które będą nie tylko cieszyły funkcjonalnością, ale też atrakcyjnym wyglądem. 

Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie szpitalne?

Szukając butów szpitalnych, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ich zastosowanie. Muszą być dopasowane do specyfiki pracy. na przykład, jeśli buty mają służyć na sali operacyjnej, to powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, który można sterylizować w autoklawie. Wybrane buty szpitalne muszą być dopasowane. Muszą umożliwiać szybkie i bezproblemowe przemieszczanie się. Nie mogą więc ani spadać, ani też uciskać. Dobre buty do zastosowań w szpitalu powinny posiadać niebrudzącą podeszwę i najlepiej antypoślizgową. Najczęściej sprawdzają się buty lekkie, z amortyzacją wstrząsów i wkładką antystatyczną. Warto, aby były łatwe w czyszczeniu. I choć jak widać, wymagania względem butów szpitalnych są ogromne, producenci są w stanie im sprostać. Bez problemu każdy znajdzie dla siebie wygodne i funkcjonalne buty szpitalne, w dodatku w bardzo dobrej cenie. Buty, które nie będą utrudniały pracy. Co więcej, będą tworzyły całkiem modną stylizację. Wystarczy więc tylko dobrze je pod tym względem dopasować.