Najlepsza witamina dla zdrowia i urody: B complex

Badania dowodzą, że za przewlekłe zmęczenie mogą być odpowiedzialne niedobory witamin w naszym organizmie. Zła dieta, powszechna dostępność taniego, wysoko przetworzonego pożywienia, stres oraz używki- to tylko niektóre z czynników, które doprowadzają do niedoborów witamin. Jedną z najcenniejszych dla naszych organizmów witamin są te z grupy B. Jaka jest najlepsza witamina B complex?

Witamina B- czym objawia się jej niedobór?

Brak odpowiedniego stężenia witamin z grupy B skutkuje między inny: niewłaściwym spalaniem glukozy, problemami z funkcjonowaniem układu nerwowego, zanikiem mięśni, obrzękami kończyn, zaburzeniami układu krwionośnego i pokarmowego, chorobami dróg oddechowych, częstymi infekcjami, zahamowaniem wzrostu, zaburzeniami wzroku, większą tendencją do popadania w stany depresyjne. Oprócz odpowiednich modyfikacji żywieniowych, w przypadku występowania powyższych problemów, warto rozważyć właściwości, jakie wykazuje witamina B complex.

 

Najlepsza witamina B complex- co zawiera?

Najlepsza witamina B complex powinna zawierać witaminy z grupy B, które wykazują drogocenne właściwości. Mowa tu o niacynie (doskonałe wspomożenie przy występowaniu chorób układu nerwowego), witaminie B1 (idealna na problemy z koncentracją i przewlekłym zmęczeniem), B2 (jej niedobór może objawiać się przy problemach z błonami śluzowymi), B5 (inaczej kwas pantotenowy- wspaniałe zasilenie dla komórek skóry), kwas foliowy (witamina B9- pomaga w dolegliwościach związanych z napięciem przedmiesiączkowym oraz w niedokrwistości).

Dzięki takiemu witaminowym doładowaniu- przy regularnej podaży zgodnej z zaleceniami lekarza lub producenta, możemy spodziewać się pierwszych efektu już po kilku tygodniach stosowania.