Pogromca stresu: żeń szeń syberyjski

Żeń szeń jest doskonałą alternatywą dla kawy i mocnej herbaty. W naturalny sposób wyostrza umysł, poprawia koncentrację, a dodatkowo jeszcze poprawia nastrój. Ponadto, żeń szeń syberyjski w znacznym stopniu poprawia krążenie, wspierając w ten sposób układ naczyniowo- sercowy, a także chroni mózg przed działaniem wolnych rodników. Zawiera ginsenozydy, które wspomagają transport tlenu do każdej komórki ciała.

Żeń szeń syberyjski reguluje pracę układu nerwowego

 

Żeń szeń syberyjski  jest naturalnym stymulantem wydzielania serotoniny. Ponadto, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia sprawność psychoruchową. jest chętnie stosowany przez sportowców. Panaksany zawarte w korzeniu żeń szenia są składnikami, które docenią wszyscy cukrzycy, obniżają bowiem poziom cukru we krwi. Inne czynne składniki w korzeniu żeń szenia zapobiegają powstawaniu zakrzepów, a także wzmacniają naczynia krwionośne i układ nerwowy.

Żeń szeń syberyjski- źródło witamin z grupy B

Żeń szeń syberyjski to roślina, która jest szeroko wykorzystywana również w kosmetyce. Witaminy z grupy B, zawarte w jej korzeniu działają wzmacniająco na włosy i paznokcie, a także poprawiają wygląd skóry. Korzeń z żeń szenia pomaga zachować piękny wygląd włosów, a także chroni przed łysieniem oraz łupieżem. Polecany jest również osobom, które mają łamliwie włosy i przesuszoną skórę głowy.