Na mocne i zdrowe włosy najlepsze są witaminy z grupy B

W ciągu naszego życia często doświadczamy okresów, w których kondycja naszych włosów, pozostawia wiele do życzenia. Niejednokrotnie przyczyną tego stanu rzeczy są choroby, a także stres, stany depresyjne i problemy emocjonalne. Bywa jednak tak, że powodem naszych kłopotów z włosami jest brak witaminy z grupy B.

Witaminy z grupy B na włosy

Witamina B2 pozwoli nam na pozbycie się problemów z łupieżem, a także ochroni nasze włosy przed nadprodukcją łoju. Witaminy z grupy B doskonale oddziałują na włosy. Takim przykładem jest również witamina B3, która wzmacnia naczynia krwionośne. Dzięki tej witaminie skóra głowy, a tym samym mieszek włosowy są lepiej ukrwione. Kwas pantotenowy (inaczej witamina B5) stanowi czynnik silnie regenerujący włosy oraz opóźnia siwienie.

Masz problem z przedwczesnym siwieniem? Zainwestuj w witaminy z grupy B

Analizując wpływ, jaki mają witaminy z grupy B na włosy, nie sposób pominąć dobroczynnego wpływu witaminy B6, która uczestniczy w procesie tworzenia się włosa. Niedobór B6 może wpływać hamująco na porost włosów. Biotyna znana jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem łysienia oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Odpowiednia suplementacja biotyną, sprawia, że nasze włosy stają się mocne i gęste. Kwas foliowy pomaga naszym włosom wzrastać.

 

Suplementacja witaminami z grupy B, działa korzystnie nie tylko na włosy, ale także poprawia stan paznokci i skóry. Ponadto, witaminy z tej grupy hamują proces starzenia, a także wspomagają pracę układu nerwowego.