Jak walczyć z rozstępami?

Rozstępy to rozerwane włókna kolagenu; w wyniku gwałtownej zmiany masy ciała lub wzrostu skóra ulega rozciągnięciu, a znajdujące się w niej włókna kolagenowe ulegają rozerwaniu. Efektem są charakterystyczne czerwonawe lub fioletowe pręgi, które z czasem zmieniają kolor na biały. Przyczyn powstawania rozstępów jest wiele: począwszy od ciąży czy zmiany wagi, aż po intensywne treningi na siłowni. Jeśli zauważysz powstawanie pierwszych rozstępów na skórze, reaguj szybko: zabliźnione rany zmieniają swój kolor na perłowy, a wówczas bardzo ciężko jest je usunąć. Bardzo ważna jest również profilaktyka oraz dbanie o to, by skóra pozostawała jędrna i nawilżona.

Kolagen – poprawa stanu skóry

Aby jak najszybciej zlikwidować ubytki kolagenu w skórze, należy zastosować odpowiednie preparaty, które zapewnią skórze szybką regenerację. Regularne uzupełnianie poziomu kolagenu będzie stanowiło profilaktykę powstawania rozstępów i jednocześnie poprawia jędrność i sprężystość skóry. Regularna suplementacja to również ujędrnienie skóry na brzuchu, udach i pośladkach; kolagen pomaga również na blizny oparzeniowe oraz potrądzikowe.

Jak uzupełniać kolagen w skórze?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów obiecujących natychmiastowe ujędrnienie – należy jednak działać przede wszystkim od środka. Aby kolagen w tabletkach na rozstępy był jednak skuteczny, niezbędna jest regularność. Specjalistyczne preparaty z kolagenem morskim i o naturalnym składzie poprawią kondycję skóry oraz będą zapobiegały powstawaniu nieestetycznych rozstępów.