Dobry sen to dobre samopoczucie

Przed decyzją o zakupie łóżka warto poznać bogatą ofertę tych mebli. Na rynku dostępne są bowiem łóżka w różnych rozmiarach, modelach i stylach. Dopasowanie łóżka do naszych potrzeb jest bardzo ważne, bo wówczas będzie nam służyć przez długie lata, a od jego wygody zależne jest nasze samopoczucie i zdrowie.

Łóżka nie tylko do sypialni 

Rodzaj i rozmiar łóżka powinien być także dopasowany do wielkości sypialni. Do bardzo małej warto pokusić się nawet o łóżko rozkładane lub mniejsze niż standardowe. Jeżeli bardziej niż na tym, aby nasza sypialnia była funkcjonalna, zależy nam na komfortowym śnie, to nie wahajmy się i kupmy łóżko, które zajmie niemal całą przestrzeń w pokoju. Do sypialni dla dwóch osób idealne będzie łóżko tapicerowane 160×200 z pojemnikiem, które nie tylko zapewni doskonałą wygodę, ale także dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli i innych rzeczy. Łóżka tapicerowane to meble dla każdego – sprawdzą się zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i w sypialni małżeńskiej. Ich zaletą jest między innymi to, że są bardzo dekoracyjne. Na rynku znajdziemy ich bogatą ofertę – w różnych kolorach, stylach oraz fasonach.

Z zagłówkiem i bez 

Bezdyskusyjną zaletą łóżek tapicerowanych jest to, że zapewniają duży komfort snu. Nie bez powodu cieszą się one największą z wszystkich modeli łóżek popularnością i są od lat najczęściej kupowane. Zwykle są wyposażone w duży, miękki, wygodny, a przy okazji dekoracyjny zagłówek. Do ich produkcji wykorzystuje się różne materiały, dzięki czemu możemy wybierać spośród dużej gamy wzorów i kolorów.  Łóżko z miękkim zagłówkiem to dobry wybór, gdy chcemy w nim spędzać czas także na siedząco – na przykład czytając książkę. Zagłówek zapewnia także  bezpieczeństwo, dlatego ten model łóżka tapicerowanego jest także idealny dla seniorów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych do produkcji tych łóżek materiałów jest miękki, dekoracyjny i przyjemny w dotyku welur. Sypialnia, w której umieścimy łóżko tapicerowane welur 160×200 z pewnością będzie miejscem, w którym wypoczniemy po całym dniu pracy i gdzie będziemy się budzić z nową energią i chęcią do działania.