Kolizje i wypadki samochodowe są zawsze czymś, czego staramy się maksymalnie unikać. Jak jednak doskonale wiemy, każdego dnia dochodzi do tysięcy kolizji na terenie samej Polski. Czasem warto wiedzieć, jakie przysługują nam prawa związane z odszkodowaniem w wypadku konkretnych uszkodzeń naszego ciała. Dziś skupimy się na cieśninie nadgarstka i przysługującego nam odszkodowania właśnie z tego tytułu. Zapraszamy!
Cieśń nadgarstka – jak jest to traktowane w ubezpieczalniach?
Na samym początku warto zaznaczyć, że kwestie związane z odszkodowaniami potrafią różnić się od tych, które zostaną poniżej. Niemniej jednak, zdecydowana większość ubezpieczalni potraktuje temat podobnie, skutkiem czego możemy opierać się na tym, jak wygląda odszkodowanie po operacji ciesni nadgarstka.
W wypadku zdecydowanej większości ubezpieczalni jest to 10% sumy ubezpieczenia, w wypadku operacji chirurgicznej, która musi być zrealizowana w wypadku tego schorzenia. Zalicza się ją do 4 klasy operacji chirurgicznej, w które wpisuje się między innymi cieśń nadgarstka, w której została wykonana artroplastyka nadgarstka lub śródręcza. Jednak pamiętajmy, jest to średnie obliczenie i może się różnić w zależności od ubezpieczyciela.
Odszkodowania w Polsce przyznawane są nie tylko na podstawie tabel i obliczeń samych ubezpieczycieli, lecz także na podstawie indywidualnych przypadków i konsekwencji za nimi idących. Przykładem jest praca biurowa, która w wypadku ciesni nadgarstka ma bardzo ogromne znaczenie. Jeśli wyklucza nas to z zawodu na określony czas, bądź wymaga dodatkowej rehabilitacji, wtedy koszty odszkodowania mogą się znacznie zwiększyć.
Dlatego też, w niektórych wypadkach sytuacja nie jest tak prosta, jakby mogło wydawać się z pozoru. Jeśli bowiem dane schorzenie wyklucza nas z życia zawodowego, co w tym wypadku ma ogromne znaczenie dla osób zajmujących się pracą biurową, wtedy koszty odszkodowania mogą się zwiększyć i to w znaczny sposób. W razie problemów, zawsze możemy odwołać się do sądu, aby dochodzić swoich praw.