Zabieg geneo – bezinwazyjny zabieg bankietowy

Zabieg Geneo Warszawa to innowacyjny zabieg w medycynie estetycznej, inspirowany naturą. Polega on na złuszczeniu martwego naskórka i usunięciu go z powierzchni miejsca zabiegowego, odżywieniu oraz dotlenieniu skóry. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu skóry, podczas przeprowadzania geneo możliwe jest całkowite wchłonięcie składników odżywczych zawartych w profesjonalnych preparatach wykorzystywanych w trakcie zabiegu. Efekty są natychmiastowe, dlatego zabieg ten traktowany jest przez wielu kosmetologów jako zabieg bankietowy. Na czym dokładnie polega zabieg Geneo Warszawa? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania go? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziesz w poniższym artykule! 

Zabieg Geneo – złuszczanie, odżywianie, dotlenienie

Zabieg Geneo można w pewnym sensie porównać do masażu obszaru zabiegowego,  połączonego z użyciem preparatów złuszczających naskórek. Dzięki wykorzystaniu preparatów zabiegowych oraz żelu, na powierzchni obszaru zabiegowego powstają mikropęcherzyki dwutlenku węgla, które następnie pękają wchłaniając martwe komórki naskórka. Podczas tego procesu krew przepływa do miejsca zabiegowego, zwiększając metabolizm komórkowy. Zabieg ten odpowiada za redukcję drobnych zmarszczek, przywrócenie prawidłowego napięcia skóry oraz jej rozświetlenie. Klientki, które skorzystały z zabiegu geneo, uważają go za niezwykle przyjemny, relaksujący i przede wszystkim bezpieczny. W niektórych przypadkach podczas zabiegu, miejsce poddane działaniu preparatów i głowicy Geneo może delikatnie się zaczerwienić na skutek zwiększenia temperatury w tkance, ale jest to rzadko spotykany efekt uboczny, który znika po zakończeniu zabiegu. 

Zabieg Geneo – przeciwwskazania 

Zabieg Geneo Warszawa jest w stu procentach bezpieczny i nieinwazyjny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Mowa tu o przeciwwskazaniach takich jak:

  • nowotwory,
  • chemioterapia,
  • ciąża i okres laktacji,
  • bakteryjne, wirusowe lub grzybicze stany zapalne na skórze,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • zaburzenia krążenia krwi,
  • terapia lecznicza z wykorzystaniem izotretynoiny.