ŻEŃ SZEŃ SYBERYJSKI – MOC TKWIĄCA W KORZENIU

Jest to inna roślina niż popularny u nas żeń-szeń, chociaż pochodzą z tej samej rodziny. Żeń szeń syberyjski, uprawiany głównie w Azji, jest stosowany jako panaceum na wiele dolegliwości, a jego moc – podobnie, jak jego kuzyna żeń-szenia – jest znana od wieków. Od niedawna z jego właściwości możemy korzystać także w Polsce.

Walcz ze stresem

Żeń szeń syberyjski jest niezastąpiony w walce ze stresem, zwłaszcza tym długotrwałym. Nie tylko wzmacnia odporność psychiczną na czynniki stresogenne, ale także zwiększa umiejętności dostosowywania się do dynamicznych zmian. Co więcej, dzięki swoim właściwościom, żeń szeń syberyjski jest wskazany przy wspomaganiu leczenia nerwic, a nawet depresji. Nie tylko uspokaja, ale także poprawia nastrój, a co za tym idzie pobudza. I to znacznie lepiej niż najlepsza kawa. Dlatego też zaleca się, aby żeń szeń syberyjski spożywać rano. Da nam pozytywnego “kopa” na cały dzień.

Dla uczniów i nie tylko

Żeń szeń syberyjski jest niezastąpiony dla osób o wzmożonym wysiłku umysłowym. Pokochają go maturzyści, studenci przed sesją i osoby pracujące, które zmuszone są do nadmiernego wysiłku umysłowego. Żeń szeń syberyjski wzmacnia bowiem koncentrację i możliwości mózgu – w tym także jego zdolności do zapamiętywania. Dlatego wskazany jeszcze także dla osób starszych.

Dla niskociśnieniowców

Nie tylko wysokie ciśnienie jest niebezpieczne. Zbyt niskie ma równie niebezpieczne skutki. A niskociśnieniowcy mają ten problem, że nie istnieją leki, które pozwoliłby im leczyć tę chorobę. Przynajmniej nie było ich do tej pory. Odpowiedzią na ich potrzeby może być żeń szeń syberyjski. Podnosi on ciśnienie krwi, dzięki czemu może być idealnym suplementem diety.