Zastosowanie oleju moringa

Moringa olejodajna jest drzewem tropikalnym o szerokim zastosowaniu. Ponieważ jej korzenie mają smak zbliżony do chrzanu, nazywa się ją również drzewem chrzanowym. Ponadto roślina ta posiada jadalne owoce, które je się po ugotowaniu. To jednak nie wszystkie zastosowania moringi. Wytwarza się z niej również olej, który ma bardzo korzystne właściwości. Warto je poznać, gdyż mają między innymi pozytywny wpływ na organizm.

Cenny olej z drzewa chrzanowego

Olej z moringi to produkt, który uzyskuje się z nasion. Świetnie nadaje się on do stosowania w kuchni. Można dodawać go na przykład do sałatek, a także smażyć na nim różne dania. W ten sposób dostarczysz do organizmu bardzo cenny kwas oleinowy, który ma między innymi pozytywne działanie na serce, powoduje obniżenie ciśnienia krwi oraz mniejsze wchłanianie cholesterolu z pokarmu. Warto więc stosować ten olej profilaktycznie. Produkt ten zawiera również witaminy i aminokwasy, które mogą wspierać wątrobę.

Kosmetyczne zastosowanie oleju z moringi

Warto też wspomnieć, że olej moringa jest chętnie wykorzystywany także w kosmetyce. Można stosować go na przykład na włosy albo twarz. Przeciwdziała on przesuszaniu się skóry i dobrze wpływa na cerę dojrzałą. Ponadto niektórzy stosują ten olej jako odżywkę na włosy. Można na przykład zrobić sobie kurację regeneracyjną i pozostawić olej na włosach przez około trzydzieści minut, otulając głowę ręcznikiem. Po tym czasie wystarczy spłukać pozostałości oleju. Włosy staną się bardziej nawilżone i wzmocnione u nasady.