Z witaminami na głowie

Estetyczny, schludny wygląd to nie tylko domena kobiet. Również mężczyźni coraz częściej przejmują się swoją urodą. Wizyty u kosmetyczki, fryzjera powoli i dla nich stają się standardem. I dobrze,  bo zadbany mężczyzna przyciąga uwagę, czując się po prostu pewny siebie. Jednak dla wielu z nich utrapieniem jest łysienie. Jak temu zaradzić?

Wszystkiemu winne geny

Przynajmniej w większości przypadków mamy do czynienia z tzw. łysieniem androgenicznym, za którego odpowiedzialna jest najzwyczajniej genetyka. Mężczyźni w większości przypadków dziedziczą tę tendencję po swoich ojcach. W takich sytuacjach łysienie może pojawić się już w bardzo młodym wieku.

Na bój z witaminową orężą

Dlatego już przy pierwszych symptomach warto sięgnąć po witaminy na włosy dla mężczyzn. Tutaj ważne są przede wszystkim te z grupy B, ale także A, C, E. Oczywiście można spróbować dostarczać ich wraz z produktami (zawierają je owoce, warzywa, orzechy i mięso). Jednak witaminy na włosy dla mężczyzn przyniosą najlepsze efekty, jeśli będą suplementowane. Tylko to pozwoli na zapewnienie ich optymalnej dawki każdego dnia. Ach – i nie należy zapomnieć o cennej biotynie. Warto w aptekach poszukać takich suplementów, aby zawierały wszystkie niezbędne witaminy na włosy dla mężczyzn.