Wskazania do stosowania srebra nanokoloidalnego

Czym jest metaliczne srebro koloidalne?

W przypadku metalicznego srebra jonowego, które może odkładać się w organizmie, może dojść do poważnych dolegliwości, jak np. srebrzycy. Wspomniana substancja reaguje w żołądku przy udziale kwasu solnego i w ten sposób powstaje chlorek srebra. Lepszą odmianą jest srebro nanokoloidalne, które nie kumuluje się w organizmie, a nadmiar jest bezproblemowo wydalany. Nie musi być też przechowywane w specjalnych warunkach, tj. ciemnych, szklanych butelkach.

Doskonały środek do higieny skóry

Znajdujące się na rynku srebro nanokoloidalne pod wpływem światła nie ulegnie zczernieniu. Za sprawą swojej unikalnej struktury jest bardzo skuteczne w przypadku roli spełniania środka higieny skóry. Posiada także bakteriobójcze, grzybobójcze i ekologiczne właściwości. Działanie srebra nanokolidalnego jest wolniejsze od alkoholu czy też utleniaczy. Wyróżnia się na tle pozostałych skutecznym, ale także długotrwałym działaniem na wiele szczepów bakterii.

Do czego można stosować srebro nanokoloidalne?

Najczęściej stosowane jest u osób, które nie mogą pozbyć się przykrego zapachu pod pachami. Srebro nanokoloidalne doskonale radzi sobie z cerą trądzikową, stosując je bezpośrednio po umyciu twarzy. Także po goleniu pozwala na uniknięcie czerwonych wykwitów. Podobnie w przypadku dbania o higienę intymną. Coraz częściej staje się składnikiem płynu do płukania jamy ustnej. To co również cechuje srebro nankoloidalne to aktywne działanie na wiele szczepów bakterii.