Właściwości srebra koloidalnego

Srebro nanokoloidalne to surowiec, który zyskuje coraz większą popularność. Jego właściwości znane są tak naprawdę od wieków, jednak dopiero stosunkowo niedawno wzbudziło zainteresowanie osób spoza branży medycznej i farmaceutycznej. Jakie są jego właściwości i do czego może być wykorzystane?

Srebro koloidalne – zastępca antybiotyku

Ponieważ srebro koloidalne ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz grzybobójcze, używane jest jako preparat do leczenia zewnętrznego i wewnętrznego. Nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej oraz przyspiesza regenerację przy jednoczesnym łagodzeniu stanów zapalnych. Roztwór koloidalnego srebra powstaje z połączenia destylowanej wody oraz drobinek srebra – cząsteczki są wydalane przez człowieka w przeciągu kilku dni.

Dlaczego warto sięgnąć po srebro koloidalne?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że środek ten stosowany jest przez lekarzy i farmaceutów na całym świecie. Już od wielu lat znane są właściwości srebra i jego korzystny wpływ, dlatego pojawia się w wielu maściach i preparatach leczących stany zapalne czy infekcje. Wykorzystuje się je również w okulistyce – na bazie srebra powstają specjalne krople do oczu. Srebro nanokoloidalne występuje także w postaci doustnych suplementów. Stosowane doustnie łagodzi problemy reumatyczne, powszechnie używane jest również jako preparat łagodzący objawy przeziębienia, grypy czy kataru. Przed rozpoczęciem stosowanie suplementacji srebrem koloidalnym należy zasięgnąć porady lekarza odnośnie odpowiedniej dawki produktu.