Witaminy= zdrowie

Witaminy – organiczne związki chemiczne, które są niezwykle ważną częścią naszych posiłków. Są niezbędne w funkcjonowaniu wszystkich organizmów żywych, a więc i człowieka. Ich niedobór w organizmie może prowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych. Ciekawostką jest to, że i ich nadmiar nie jest dla człowieka korzystny, prowadzi bowiem do anomalii w organizmie zwanej hiperwitaminozą. Każda z grup witamin jest tak samo ważna, jednak wydaje się, że witaminy z grupy B są w tej grupie wyróżnione.

Witamina B3 niedobór niezwykle groźny

Niacyna jest niezwykle ważną witaminą, wykorzystywaną w kilkudziesięciu procesach chemicznych w naszym organizmie. Jej odpowiedni poziom nie tylko reguluje nasz układ nerwowy, ale i krwionośny. Witamina B3 reguluje poziom cholesterolu, którego zbyt wysoki poziom grozić może zawałem.

Witamina B3 niedobór – symptomy

Nasz organizm będzie nam sygnalizował zbyt niski poziom niacyny w naszym ciele. Gorszy humor, czy depresyjny nastrój powinien być dla nas pierwszym znakiem ostrzegawczym. Jeśli do tych objawów dojdą problemy z pamięcią, uczucie apatii, suchość w ustach czy utrata apetytu to można być pewnym, że czas na działanie. Skutki mogą być bowiem znacznie gorsze. Witamina B3 niedobór może prowadzić do dużo poważniejszych problemów zdrowotnych. Zmiany skórne w postaci zaczerwienień i stanów zapalnych mogą być niezwykle groźne, gdyż niejednokrotnie prowadzą do zakażeń, bezpośrednio zagrażających życiu. Nie zwlekaj i zacznij suplementację.