Naturalna witamina b complex – zastosowanie, źródła i funkcje

Naturalna witamina b complex – zastosowanie

Właściwości witamin z grupy B działają kojąco przede wszystkim na nasz układ nerwowy. Naturalna witamina b complex łagodzi nerwy i stres. Ponadto poprawia nastrój oraz koncentrację. Idealnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne. Biorą udział w przyswajaniu węglowodanów. Warto wiedzieć, że każda z witamin z grupy B odpowiada także za inne procesy w ludzkim organizmie.

Gdzie szukać źródeł naturalnej witaminy b?

Najlepszy i zarazem naturalny kompleks witamin z grupy B znajdziesz w produktach spożywczych. Jakich? Źródłem witamin są orzechy, pestki, fasola, mleko sojowe, drób i nabiał. Najwięcej wartości odżywczych znajdziesz w pestkach lnu, dyni i słonecznika. Pamiętaj, że pestki charakteryzują się wysokim wskaźnikiem kaloryczności. Regularnie jedząc fasolę, nabiał i drób dostarczymy organizmowi niezbędne witaminy z grupy B. Nie zapominajmy o rybach, szpinaku i wątróbce.

Naturalna witamina b complex – co się na nią składa?

Naturalna witamina b complex to najczęściej połączenie witamin B1, B2, B3 i B12. B1 to tianina, która bierze czynny udział podczas prawidłowego wzrostu i rozwoju kości. Za właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego odpowiedzialna jest ryboflawina, czyli witamina B2. W tworzeniu czerwonych ciałek krwi niezbędna jest witamina B3, czyli niacyna. A kobalamina- witamina B12 nazywana czerwoną witaminą uczestniczy w procesie wytwarzania czerwonych krwinek w szpiku.