Witaminy, które warto posiadać w swojej domowej apteczce

Witamina ADEK to kompleks witamin, które występują w nazwie. Jest przeznaczony dla osób, które mają zalecone uzupełnienie witamin A, D, E i K. Odpowiedni poziom tych witamin usprawnia funkcje poszczególnych układów w organizmie, w tym i układu immunologicznego. Dzięki temu można podnieść odporność swojego organizmu i ochronić go przed infekcjami. Działanie tych witamin działa też na kondycję skóry, zębów oraz układu mięśniowo – kostnego.

Wpływ witamin na kondycję skóry

Znacznie poprawia się stan skóry, ponieważ witamy nadają jej zdrowy wygląd poprzez poprawę jędrności. Jak każdy zestaw witamin warto skonsultować się z lekarzem przed zażyciem, aby możliwy był odpowiedni dobór zestawu witamin według indywidualnych potrzeb organizmu. Przed zażyciem należy także zapoznać się z ulotką informacyjną, aby nie przekraczać zaleconej dawki. Jest to ważne szczególnie, że witamina ADEK to zestaw witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i magazynowanych w wątrobie. Niezalecane jest więc przekraczanie zalecanych norm w organizmie. Stąd konieczność konsultacji medycznej.

Witaminy jako naturalne wspomaganie organizmu

Witaminy działają w służbie zdrowia człowieka. Ich celem jest poprawa funkcjonowania całego organizmu. Dlatego warto znać ich wpływ na organizm, aby móc dopasować do swoich potrzeb dietę i suplementację taką, którą uzupełni niedobory i zniweluje dysfunkcję. Jest to też istotna profilaktyka zdrowotna, która uchroni przed wystąpieniem poszczególnych chorób.