Witamina B3- jej znaczenie dla zdrowia i urody

Witamina B3 odgrywa ogromną rolę w przypadku leczenia chorób o podłożu psychicznym, a także usprawnia pracę układu nerwowego. Jednym z objawów jej niedoboru mogą być zaburzenia w pracy układu nerwowego, a także nadmierne wypadanie włosów i pogarszający się stan skóry.

Witamina B3– jak rozpoznać niedobór?

Niedobór witaminy B3 można wykryć oddając próbkę moczu do badania. Jednak do pierwszych symptomów jej niedoboru możemy zaliczyć na przykład: stany zapalne obecne w jamie ustnej, matowienie i szorstkość skóry, a także pojawianie się na skórze bolesnych wrzodów i pęcherzy. W dodatku, przy niedoborze witaminy B3 (inaczej niacyny), możemy zauważyć nadmierne złuszczenie się naskórka, a także pojawienie się charakterystycznych przebarwień w kolorze brązowym. W dodatku, mogą pojawić się także problemy z przewodem pokarmowym, na przykład- biegunki.

Jak witamina B3 wpływa urodę?

 

Niedobory witaminy B3 bardzo negatywnie odbijają się na kondycji skóry, paznokci oraz włosów. Przy dużych niedoborach B3 może rozwinąć się pelagra. W dodatku, witamina B3 doskonale nawilża skórę, a także wykazuje działanie przeciwtrądzikowe i opóźnia starzenie. Witamina B3 jest szeroko wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Suplementacja witaminą B3, chroni skórę i włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Włosy dzięki działaniu witaminy B3 są bardziej odżywione, a skóra głowy mniej narażona na łupież i przetłuszczenie. W dodatku łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie się ran. Dzięki niej, blizny są bardziej wygładzone, a skóra elastyczna.