W jaki sposób wybrać poradnię specjalistyczną?

To fakt, że poradni specjalistycznych jest wiele, a każda z nich pretenduje do miana najlepszej. Problemy zdrowotne wychodzące poza kompetencje lekarza rodzinnego wymagają konsultacji ze wskazanym specjalistą. Na przykład nieustające bóle ucha, gardła i krtani mogą być nie tylko konsekwencją przewiania i przeziębienia. Przy takich objawach pacjent niezwłocznie powinien udać się do laryngologa. Czym kierować się przy wyborze specjalisty? Warto zajrzeć do Internetu i zapoznać się z opiniami innych pacjentów, którzy mieli okazję skorzystać z usług danej placówki. Po drugie często lekarz rodzinny poleca specjalistę. Wtedy ma się pewność, że lekarz nie zbagatelizuje problemu i będzie dążył do poprawnego postawienia diagnozy.

Na przykład w Poznaniu prywatnie laryngolog świadczy swoje usługi w przychodni Alterida. Placówka oferuje usługi zarówno w ramach NFZ, jak i poza nią. Opieka medyczna i specjalistyczne konsultacje gwarantują możliwość przeprowadzenia w szybkim czasie badań diagnostycznych. A szybkie diagnozy umożliwiają wdrożenie skutecznego leczenia i zniwelowanie objawów lub chorób. Pacjenci docenili przychodnię za miła i życzliwą atmosferę oraz profesjonalne podejście do pacjenta. Lokalizacja jest na tyle dogodna, że każdy pacjent trafi bez problemów. Pełna oferta przychodni znajduje się na stronie internetowej placówki. 

Kiedy pacjent powinien zapisać się do specjalisty-laryngologa?

Wizyta u laryngologa jest konieczna wtedy, gdy zauważy się objawy, takie jak nieustający katar, częste krwawienie z nosa, chrapanie, problemy ze słuchem, szumy w uszach i głowie, bóle i zapalenie gardła oraz krtani, chrypka i choroby uszu. Ostre stany chorobowe, jak i schorzenia przewlekłe wymagają interwencji lekarza. W ramach kompleksowej usługi specjalista może wykonać podstawowe badanie słuchu, RTG głowy, tomografię, USG ślinianek i węzłów chłonnych, wziernikowanie ucha oraz krtani i płukanie uszu. Laryngolog zadba o górne drogi oddechowe i wyleczy schorzenia, które potrafią być uciążliwe na co dzień.