Omega – 3: najzdrowsze tłuszcze

Kwasy tłuszczowe omega – 3 są uważane za za najzdrowsze tłuszcze; to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu kwasy tłuszczowe, których nie może zabraknąć w diecie każdego człowieka. Pełnią wiele ważnych funkcji i decydują o przebiegu szeregu procesów życiowych, dlatego należy zadbać o ich prawidłowy poziom.

Kwasy tłuszczowe niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania

Kwasy Omega – 3 obniżają stężenie trójglicerydów we krwi oraz normalizują ciśnienie tętnicze. Ze względu na swoje działanie zmniejsza także ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej i wieńcowej serca. To jednak jeszcze nie wszystko: kwasy tłuszczowe wspomagają także odporność organizmu, mają również duże znaczenie w procesie prawidłowego widzenia.

Kwasy Omega – 3: wspomaganie odchudzania

Ponieważ kwasy Omega – 3 nie odkładają się w komórkach tłuszczowych, nie należy eliminować ich z diety. Wręcz przeciwnie: wspomagają one pracę mózgu, dzięki czemu ułatwiają jego reagowanie na hormon regulujący poziom stężenia glukozy we krwi. Jeśli zależy Ci na zrzuceniu kilku kilogramów, zadbaj o zbilansowaną dietę, w której nie zabraknie kwasów Omega – 3.

Dobre kwasy tłuszczowe: gdzie je znaleźć?

Jeśli chodzi o kwas Omega – 3, naturalne źródła to niektóre ryby, oleje i orzechy włoskie. W polskiej diecie często brakuje produktów bogatych w kwasy Omega – 3, dlatego jeśli chcesz zadbać o ich odpowiedni poziom, niezbędna może okazać się suplementacja. Specjalne preparaty zawierają w sobie szereg składników mających prozdrowotny wpływ na nasz organizm.