Tabletki z beta karotenem- bomba energetyczna dla organizmu

Witamina A należy do grupy nielicznych witamin (wraz z witaminami: D,E i K), które są rozpuszczalne w tłuszczach. Osoby, u których stwierdzono niedobór beta- karotenu, sięgając po suplement, powinny zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Tabletki z beta karotenem powinny bowiem zawierać olej roślinny, który w naturalny sposób wspiera jego wchłanialność.

Nie bagatelizuj objawów niedoboru

Jeśli w naszym organizmie brakuje witaminy A, zwanej również beta karotenem, wysyła on sygnały w postaci pogorszenia wzroku (kurza ślepota- złe widzenie po zmierzchu), matowienia skóry. W tym przypadku zauważalne są również problemy z łamliwością włosów i rozdwajaniem paznokci. Ponadto, przy niewłaściwym poziomie witaminy A w organizmie, możemy być bardziej podatni na infekcję, a więc zauważamy spadek odporności.

Tabletki z beta karotenem jako suplement diety

Objawy niedoboru witaminy A zazwyczaj widoczne są gołym okiem. Jeśli więc zauważymy niepokojące symptomy, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić badanie krwi. W aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością bez problemu nabędziemy tabletki z beta karotenem. Przed użyciem należy jednak wnikliwe przeczytać informacje załączone od producenta, a szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na sposób dawkowania suplementu.

Tabletki z beta karotenem pomogą nam wyrównać poziom prowitaminy A, dzięki czemu powinny ustąpić bóle stawów, rozdrażnienie oraz inne typowe objawy niedoboru. W trakcie trwania suplementacji warto pamiętać o zdrowej zróżnicowanej diecie.