Szczecin — rehabilitacja w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso sprawdź już dziś!

Czym tak naprawdę zajmuje się fizjoterapeutka i fizjoterapeuta?

Fizjoterapeutka i fizjoterapeuta skupia się przede wszystkim na tym, aby oddziaływaniu na organizm pacjentki lub pacjenta w sposób mechaniczny i kinetyczny. Wykorzystuje do tego techniki takie jak masaż leczniczy (masaż kręgosłupa i kończyn) czy terapia manualna (odblokowywanie mięśni i stawów). Miejscem, w którym możesz z nich skorzystać, jest Szczecin. Rehabilitacja w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso prowadzona jest wyłącznie przez wyszkolone i doświadczone do tego osoby. Tutaj właśnie znajdziesz pomoc, której szukasz – profesjonalna rehabilitantka lub profesjonalny rehabilitant pomoże Ci odzyskać utracone zdrowie, wrócić do formy oraz pozbyć się bólu ze swojego życia raz na zawsze.

Czym jest PNF? Torowanie nerwowo-mięśniowe w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso

Koncepcja PNF powstała już w 1946 roku w Kalifornii przy współpracy neurofizjologa dr Hermana Kabata i fizjoterapeutki Maggie Knott. Działanie tej metody działa na zasadzie systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, którego istotę zawarto w nazwie: proprioceptywne (dotyczy receptorów ciała) nerwowo-mięśniowe torowanie (ułatwianie) ruchu. Tę metodę stosuje się w: pediatrii, chorobach nerwowo- mięśniowych, neurologii, ortopedii, wadach postawy czy skoliozach.

Szczecin rehabilitacja — jakie korzyści płyną z pracy w koncepcji PNF?

Korzyści z pracy w koncepcji PNF: wysoki poziom bezpieczeństwa terapii wynikający z integracji zabiegu z diagnostyką, Możliwość pracy z chorym na każdym poziomie dysfunkcji – zabezpieczenie terapią wszelkich funkcji od ruchowych do wegetatywnych, metoda przyjazna dla pacjenta – oparta na bezbolesnej pracy, wykorzystującej silne odcinki ciała i umiejętności chorego do ułatwiania reedukacji utraconych funkcji, wysoki poziom edukacji pacjenta, oparty na współuczestnictwie w planowaniu terapii oraz kontynuacji ćwiczeń w formie programu domowego, oraz duża efektywność prowadzonej terapii, wynikająca z dokładnej analizy problemu i ukierunkowanych oddziaływań.

Jakie inne metody leczenia dostępne są w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso? Szczecin rehabilitacja

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso specjalizuje się w kompleksowej rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej kręgosłupa, kończyn i tułowia. Szczecin rehabilitacja? To właśnie miejsce, którego z pewnością szukałam lub szukałeś! Szczecin — rehabilitacja w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso sprawdź już dziś!