Jak wygląda wizyta w poradni dietetycznej?

Wizyta w poradni dietetycznej nie ogranicza się tylko do zaleceń związanych z gubieniem dodatkowych kilogramów. Czeka Cię tam kompleksowe doradztwo także w zakresie prawidłowego, zdrowego odżywiania się. Jeśli marzysz o osiągnięciu prawidłowej masy ciała, ale także o dobrym samopoczuciu, świetnym wyglądzie i kondycji – wizyta u dietetyka w Kaliszu może być pierwszym krokiem na tej drodze. 

Darmowe konsultacje dietetyczne oraz pogłębiony wywiad żywieniowy pozwoli ułożyć plan dietetyczny dostosowany do Twoich potrzeb oraz stylu życia. Dietetyk dokona analizy składu i masy ciała oraz Twoich preferencji żywieniowych tak, aby ułożony jadłospis był nie tylko efektywny, ale również smaczny.

Jak powinien wyglądać plan żywieniowy?

Samodzielne ustalanie planu żywieniowego może być problematyczne. Jeśli dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, dobrze dobrana i bogata w odpowiednie składniki – może nie przynosić pożądanych efektów, a zrzucone kilogramy wracać w postaci efektu jo-jo. Chęć szybkiego zrzucenia lub przybrania kilogramów prowadzić może do wyboru niezdrowej diety, co w efekcie skutkuje rezultatami odwrotnymi do zamierzonych. Dietetyk, oprócz zbilansowanej diety, przygotuje także plan jej wdrożenia oraz uzupełni ją o niezbędną suplementację.

Jakie korzyści przynosi prawidłowa dieta?

Oprócz zdrowia dobrze dobrana dieta przynosi szereg innych korzyści. Dodatkowym atutem zdrowego odżywiania się jest świetna kondycja skóry, włosów i paznokci. Pozbyć możesz się także problemów związanych z cerą i przyczynić do jej rozświetlenia oraz spłycenia zmarszczek. Prawidłowe odżywianie to również pełnia energii każdego dnia. Nie zwlekaj i rozpocznij zdrowszy tryb życia już teraz. 

Udaj się do specjalisty, jakim jest dietetyk Kalisz, i zadbaj o swoje zdrowie. Oferujemy bezpłatne konsultacje, podczas których dietetyk nakreśli kolejne kroki postępowania. Utrata kilogramów, a także stabilizacja masy ciała wymaga ciągłego monitorowania. Zapewniamy bezpłatne wizyty kontrolne, które pomogą Ci w utrzymaniu świetnych efektów na lata.