Sprawdź, które witaminy są polecane na włosy

Skuteczne witaminy, które sprawiają, że włosy są zdrowsze

Mieszki włosowe to “żywa” część włosa. Dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin sprawia, że do tego miejsca docierają składniki odżywcze, które znacząco wpływają na atrakcyjność i zdrowie naszych włosów. Witaminy, które najskuteczniej działają na włosy to witaminy z grupy B.

 

Jakie witaminy są najlepsze na poprawę kondycji włosów?

Witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wielu narządów, a także dla włosów, skóry i paznokci. Witaminy z grupy B mają szczególne znaczenie dla urody. Witaminy te muszą być dostarczane do organizmu z zewnątrz. Zwłaszcza w okresach obniżonej odporności powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na włosy. Witaminy z grupy B w tabletach bardzo szybko pomogą nam uzupełnić niedobory i poprawić kondycję włosów, paznokci i skóry. Zawsze warto jednak zrobić dodatkowe badania zwłaszcza w kierunku niedokrwistości i wykluczyć poważne schorzenia które mogą dawać podobne symptomy, jak niedobory witamin z grupy B.

Witaminy z grupy B na mocne i lśniące włosy

Tiamina (witamina B1) współtworzy komórki włosa (aminokwasy)- na włosy działa dobroczynnie, chroni przed ich wypadaniem i wzmacnia je. Ryboflawina (witamina B2) jest odpowiedzialna za dostarczanie energii do włosa, a tym samym przyspiesza jego wzrost. Jest również pomocna w przemianie kwasów tłuszczowych, dzięki temu przyczynia się do regeneracji włosów. Na włosy zbawiennie działa również witamina PP (inaczej niacyna lub witamina B3), stymulując je do wzrostu. Witaminy z grupy B, a w szczególności witamina B5 (kwas pantotenowy), działają odżywczo na włosy i współpracuje z keratyną, a ponadto chroni włosy przed zniszczeniem.