Poprawianie uśmiechu za pomocą wybielania zębów

Kiedyś piękny uśmiech był zarezerwowany tylko dla filmowych gwiazd. Błyszczały one na szklanym ekranie, odziane we wspaniałe kreacje i prezentujące nienaganne uzębienie, wprawiając w zachwyt telewidzów. Na szczęście wiele się w tej kwestii zmieniło. Internet pozwolił zdobyć popularność wielu ludziom w ogóle niezwiązanym zawodowo z branżą filmową, a zaawansowana ortodoncja i stomatologia estetyczna pomogły uporać się z problemami jamy ustnej. Jednak by to ostatnie było możliwe, potrzebny jest dentysta. Jelenia Góra jest świetną pod tym względem lokalizacją – znajdziemy tam wykwalifikowanych ekspertów, którzy nie tylko szybko i sprawnie uporają się z próchnicą, ale i zajmą się wybielaniem szkliwa. 

Metody wybielania 

Obecnie pacjent ma do wyboru kilka metod wybielania. Do najpopularniejszych zaliczamy wariant nakładkowy. Stomatolog wykonuje niezbędne badania – wyniki wskazują dobór odpowiedniego żelu. Preparat samodzielnie w domu stosuje użytkownik do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Technika laserowa z roku na rok poszerza grono odbiorców. Dzięki niej osiąga się długotrwałe efekty, widoczne nawet przez 2 lata. Niestety nie jest ona polecana klientom zmagającymi się z odsłoniętymi szyjkami zębów lub cierpiącymi na choroby dziąseł.

Licówki to najtrwalsza metoda. Charakteryzuje się doskonałą trwałością oraz pozwala uzyskać idealny uśmiech. Najpowszechniejsze są licówki porcelanowe, przyklejane bezpośrednio na uzębienie. W związku z tym, że nie osiada się na nich kamień nazębny, przez długi czas pozostają nieskazitelnie białe.

Istnieją także alternatywne sposoby i – co najważniejsze – da się je z powodzeniem realizować w domu. Wystarczy używać specjalnej pasty, pasków wybielających, węgla aktywnego czy nakładek, oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że nie są tak efektywne, jak zabiegi, które wykonuje dentysta. Jelenia Góra dysponuje specjalistycznymi gabinetami, w których znajdziemy fachową pomoc z dziedziny wybielania, toteż właśnie tam warto szukać rozwiązania naszych problemów.