POBUDŹ SIŁĘ MIĘŚNI

Karnozyna – ten obco brzmiący termin znany jest przede wszystkim sportowcom oraz osobom, którym zależy na wzmocnieniu procesu budowy tkanki mięśniowej. To właśnie jej główne zadanie w organizmie. Karnozyna pobudza bowiem częstotliwość skurczów mięśni, zatem prowadzi do zwiększenia aktywizacji. W konsekwencji wspomaga przyrost tzw. suchej masy mięśniowej, zatem samych włókien mięśniowych.

Hit wśród sportowców

Nic dziwnego zatem, że karnozyna i preparaty (suplementy), mające ją w składzie są hitem wśród klubowiczów siłowni. Przyspiesza budowę tkanki mięśniowej, a o to przecież chodzi przede wszystkim. Występuje głównie pod postacią tabletek, co jest niezwykle wygodną suplementacją.

Karnozyna spowalnia także procesy starzenia się, chociaż nie jest to jej jedyne działanie.

Chemia, czy natura

O ile karnozyna dostępna w tabletkach jest związkiem chemicznym uzyskiwanym w procesie laboratoryjnym, o tyle faktem jest, że jest to związek organiczny występujący naturalnie w organizmie ludzkim. Znaleźć go można wszędzie tam, gdzie kumulowana jest energia. Zatem poza mięśniami, także w mózgu i w sercu. Nauka po prostu go wykorzystała, stwarzając suplement odpowiedni dla sportowców.