Pierwsza wizyta u dietetyka, ile kosztuje – cennik

Dietetyk

Dietetyk w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym specjalistą – coraz więcej osób decyduje się na jego pomoc, chcąc zyskać zdrowie i piękną sylwetkę. Na co powinniśmy się nastawić i ile to kosztuje? Cennik u dietetyka to nie tajemnica – w poniższym artykule przestawimy zakres kwot, jakich należy się  spodziewać, z uwzględnieniem miejsca zamieszkania.

Przede wszystkim – ile?

To podstawowe pytanie dla wielu chętnych. Cennik u dietetyka najczęściej jest liczony za miesięczny pakiet – wynosi on od 300 do 600 złotych, przy czym górna stawka może zostać przekroczona w dużym mieście. Najwięcej, oczywiście, liczą sobie dietetycy mieszkający w mieście Warszawa. Samo rozpisanie jadłospisu, bez dodatkowych badań (na co godzi się mało który dietetyk), to koszt 150 do 300 złotych.

Jeden z cenników w Warszawie za usługi dietetyczne

Cennik usług dietetycznych 129 zł  - 250 zł
Dietetyk cennik w mieście Warszawa

Kiedy już wiemy, ile musimy naszykować pieniędzy, pozostaje przygotować się na pierwszą wizytę. Dietetyk warszawa cennik przede wszystkim musi przeprowadzić z nami wywiad żywieniowy – zapyta więc o nasze zwyczaje jedzeniowe, co najczęściej spożywamy, czy zdarza nam się podjadać, a także o ewentualne nietolerancje pokarmowe, alergie i przewlekłe choroby, które mogą wymagać specjalnej diety.

Po wywiadzie specjalista zważy nas, zmierzy nie tylko wzrost, ale także obwód talii, bioder czy ramion, a na podstawie uzyskanych wyników wyliczy nasz współczynnik BMI. Dodatkowo sprawdzi on zawartość tkanki tłuszczowej w ciele klienta, a następnie może nas poprosić o prowadzenie dzienniczka żywieniowego przez siedem do 14 dni.