O czym rozmawia się na terapii alkoholowej?

Tematy terapii alkoholowej są bardzo różne. W czasie spotkań indywidualnych z terapeutą można nawet odnieść wrażenie, że wpadło się na zwykłą pogawędkę z kim kogo dobrze znamy. Jednak opowiadamy mu o sobie, a on w umiejętny sposób ukazuje nam jak i gdzie znaleźć rozwiązania, do których sami dochodzimy. W ten sposób uczymy się nowego postępowania i pracujemy nad sobą. Często pomocne okazują się opowieść z przeszłości, które dodatkowo mogą ukazać, dlaczego znaleźliśmy się w takim miejscu i jak się z niego wydostać.

Terapia AA i jej przebieg

W wielu przypadkach terapia AA staje się jedyną możliwością na zdrowie i życie, bo nie możemy zapominać, że alkohol poza spustoszeniem w życiu społecznym i rodzinnym, niszczy również nasz organizm. W konsekwencji wieloletnie ciągi alkoholowe prowadzą do sytuacji, że wyleczenie staje się niemożliwe. Marskość wątroby, która może się rozwinąć jest śmiertelna.

Czy terapia, którą podejmiemy będzie skuteczna?

To zależy tylko od nas. Skuteczna terapia alkoholowa to zespół wielu czynników, które muszą ze sobą współgrać, aby osoba uzależniona przestała pić i rozpoczęła nowe życie. Jednak dostaje je również jej rodzina. Jeśli podejmiemy próbę i poniesiemy porażkę, to nie powinniśmy się zniechęcać, tylko próbować dalej. Do skutku. W ten sposób wpłyniemy na szczęście i zdrowie własne i swoich bliskich, a czy jest coś cenniejszego niż szczęśliwa rodzina i zdrowie?