Niacyna na pomoc skórze!

Suplement diety dla skóry

Pomaga zachować zdrową skórę oraz w pełni wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Poza tym utrzymuje prawidłowe funkcje psychologiczne, to tylko kilka zalet jakie oferuje systematyczne stosowanie niacyny. Witamina B3, bo tak też jest nazywana, to niezwykle cenna substancja. Powstaje w wyjątkowy sposób, gdyż może być produkowana przez ludzki organizm w trybie metabolitu tryptofanu, który przekształca się w niacynę. Jednak pełne zapotrzebowanie nie będzie w ten sposób zaspokojone, gdyż przemiana jest bardzo mało wydajna.

Kiedy przyjmować niacynę?

Niacyna w tabletkach, to świetna alternatywa dla osób niedożywionych, które z powodów stosowania nieracjonalnych diet, czyli bardzo niskokalorycznych lub nieurozmaiconych naruszyły podstawową gospodarkę swojego organizmu. Poza tym wiele pożytku z niacyny w postaci tabletek będą miały także osoby starsze, chore, które przyjmują małe ilości pokarmów. Substancja ta powinna znaleźć się w dietach osób nadużywających alkohol, z zaburzeniami wchłaniania jelitowego czy nadużywających cukru.

Niacyna z naukowym potwierdzeniem działania na cerę

Prawidłowe nawodnienie, budowa warstwy lipidowej, to wszystko jest niesłychanie ważne w przypadku zdrowej skóry. Zapewnienie bariery przed czynnikami z otoczenia, poprawa kolorytu skóry, spłycanie zmarszczek oraz wspomaganie procesu regeneracji skóry, szybkie gojenie ran, to wszystko zapewnić może niacyna w tabletkach. Naukowcy potwierdzili jej pozytywny wpływ na stan skóry.