Leczenie alkoholizmu w prywatnym ośrodku

Prywatne leczenie alkoholizmu uznawane jest przez wiele osób za zdecydowanie bardziej skuteczne. Powód jest stosunkowo prosty, chodzi bowiem o ograniczenia. Na skierowanie do państwowego ośrodka przyjmowani jesteśmy na określony czas. Taka presja z pewnością nie sprzyja spokojnemu powrotowi do zdrowia. Oczywiście później możemy kontynuować terapię, jednak wiele osób sobie nie radzi i wraca do alkoholu. Prywatny ośrodek wyróżnia się natomiast indywidualnym podejście do każdego pacjenta. Leczenie trwa tyle czasu i robi takie postępy, na jakie gotowy jest pacjent.

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu – ceny

Jeżeli finanse nie stanowią problemu dla nas lub naszej rodziny, to z pewnością warto wybrać prywatne leczenie alkoholizmu. Ceny są urozmaicone, wszystko zależy od rodzaju ośrodka, dostępnych terapii i długości pobytu. Jeśli szukamy idealnego miejsca dla siebie lub kogoś z naszych bliskich to najlepiej jest rozważyć oferty z kilku interesujących nas ośrodków, biorąc pod uwagę obszar całego kraju. Nie powinniśmy bowiem obawiać się wyjazdu alkoholika na drugi koniec Polski. Czasem właśnie takie odcięcie od wygody i otoczenia i przechodzenie terapii w większej odległości jest znacznie skuteczniejsze.

Formy terapeutyczne

Oczywiście prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu oferuje podobne rozwiązania co państwowy. Chodzi tu o spotkania z psychologiem, psychiatrą, grupy terapeutyczne. Jednak często uzupełnia się ofertę o unikalne aktywności, sport, masaże, czy nawet naukę życia na nowo, wówczas niezbędne jest nauczenie się funkcjonowania bez alkoholu, mieszkając w motelu, a wszystko odbywa się pod okiem terapeuty. Popularna jest również możliwość konsultacji online z psychologiem, który nas prowadził, w każdej trudnej sytuacji już po powrocie do domu. Wideokonferencja świetnie sprawdza się jako kontynuacja terapii.

Prywatny czy państwowy?

Trudno oceniać, bo jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że ośrodek prywatny będzie kosztowny. Jednak z całą pewnością każdy alkoholik, który chce wyjść z nałogu znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.