Jak wybrać ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych?

Gdy decydujemy, gdzie będziemy się leczyć liczy się dla nas kilka aspektów. Wiele osób zwraca uwagę na cenę, gdyż wysokie koszta często nas przerastają. W takich sytuacjach głównym wyborem są państwowe ośrodki uzależnień alkoholowych. Gdy stać nas aby zapłacić za leczenie, często decydujemy się na bardziej komfortową terapię i warunki w prywatnych placówkach. Znalezienie odpowiedniego ośrodka powinno opierać się jednak również na kompetencjach personelu i możliwościach terapeutycznych, jakie otrzymamy.

Kompetentny psycholog

Jeśli znajdziemy interesujące nas ośrodki dla alkoholików możemy sprawdzić, jacy psycholodzy i lekarze w nich pracują i jakie mają opinie wśród pacjentów. Na podstawie zebranych danych zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzje odnośnie tego, gdzie będziemy się leczyć.

Czasem warto uciec

Niektórzy polecają wyjechać na terapię daleko od domu, tak aby bliscy nie mogli nas odwiedzać. Ograniczony kontakt i całkowite odcięcie od środowiska i rzeczywistości mają pomóc nam w zmianie perspektywy i nauczeniu się, jak żyć bez alkoholu. Mimo wszystko powrót może okazać się trudny po terapii. Nasi bliscy powinni odbyć terapię dla współuzależnionych. A dla nas niezwykle cenne będzie podtrzymanie kontaktu z psychologiem prowadzącym z ośrodka i konsultacje online. W ten sposób zachowamy ciągłość spotkań, ale również nie będziemy musieli nowej osobie opowiadać wszystkiego od początku.