Czy warto pić wodę gazowaną?

Woda gazowana wiele budzi kontrowersji, a rodzi jeszcze więcej mitów. Na świecie można spotkać zarówno zwolenników, jak i przeciwników wody z bąbelkami. To jak to w końcu jest z ta wodą gazowaną – jest zdrowa czy nie? Jeśli dręczy Cię to pytanie i chcesz poznać w końcu jednoznaczną odpowiedź, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy do lektury. 

Czy można stawiać znak równości między wodą gazowaną a sodową?

Bardzo często między wodą gazowaną a wodą sodową stawia się znak równości. Jednak to powszechny błąd, ponieważ występują między nimi różnice. Jedyną wspólną ich cechą są bąbelki, które są wynikiem CO2, znajdującego się w wodzie. Zarówno woda gazowana, jak i sodowa ma inny skład, smak i sposób przetwarzania. Sodowa woda jest produkowana w wielu miejscach, a głównym składnikiem jest zwykła woda. Produkcja zachodzi z udziałem człowieka i składa się z wielu składników. Woda sodowa zawiera w sobie cytrynian sodu, sól kuchenną i wodorowęglan sodu. Stężenie wymienionych substancji jednak zależy od doboru składu przez producenta. W zależności od przyjętych proporcji woda sodowa może być zarówno gorzka, jak i słona. 

Woda gazowana natomiast jest pochodzenia naturalnego. Proces przetwarzania odbywa się bez ingerencji człowieka. W składzie znajdziemy wapń, magnez i potas, a więc niezwykle ważne mikroelementy dla ludzkiego organizmu. Przez to, wyróżnia się naturalnym i niepowtarzalnym smakiem i jest on inny niż w przypadku sodowej wody. Jeśli zastanawiasz się, czy woda gazowana jest zdrowa, to zapraszamy do kolejnej części artykułu. 

Czy woda gazowana jest zdrowa?

Z pewnością czytając, ten artykuł zastanawiasz się: Czy woda gazowana jest zdrowa? Otóż wiele badań pokazuje, że jest ona zdrowa. Przede wszystkim gazowana woda wspiera proces trawienia. Dlatego jest rekomendowana kobietom w ciąży. Pijąc wodę tego typu, można zwiększyć produkcję niektórych enzymów znajdujących się w żołądku. Dlatego, jeśli cierpisz na niestrawność lub inne choroby związane z układem pokarmowym, to woda gazowana z pewnością złagodzi objawy lub może przywrócić pierwotne zdrowie.