Czy dystrybutory wody są bezpieczne dla zdrowia?

Dystrybutor wody ciepłej i zimnej to niezwykle popularne urządzenie, widywane na terenie wielu polskich firm. Jest to spowodowane przede wszystkim obowiązującymi zasadami BHP, nakazującymi zapewnienie pracownikom możliwości nawodnienia organizmu w miejscu pracy. Oczywiście, wiele firm, szczególnie mniejszych, stawia często na konwencjonalne rozwiązanie, jakim jest regularne zamawianie wód mineralnych. Opcja ta jest przy tym bardzo nieergonomiczna, ponieważ palety z butelkami zabierają mnóstwo przestrzeni, odznaczając się przy tym negatywnym wpływem na estetykę wnętrz. Z tego też powodu, za najpopularniejsze, optymalne rozwiązanie uchodzi właśnie dystrybutor. Wielu przedsiębiorców zastanawia się jednak, czy urządzenia te faktycznie zapewniają wysoką jakość wody. W niniejszym artykule skupimy się na tej właśnie kwestii.

 

Wady plastikowych zbiorników

 

Jeszcze do niedawna, najpopularniejszym typem dystrybutorów były modele butlowe, z charakterystycznymi, plastikowymi zbiornikami. Rozwiązanie to nie uchodzi jednak za szczególnie korzystne. Po pierwsze, same butle, podobnie jak woda mineralna, wymagają składowania w specjalnie wydzielonej przestrzeni. Po drugie, zbyt długie przechowywanie wody w plastikowym zbiorniku może przyczynić się zarówno do rozwoju szkodliwego kamienia, jak i pogorszenia smaku oraz wartości odżywczych samego napoju. Dotyczy to w szczególności dystrybutorów, stawianych w ciepłych, nasłonecznionych miejscach. Z tego też powodu, znacznie korzystniejszym rozwiązaniem są tu specjalistyczne dystrybutory wody ciepłej i zimnej, pobierające ciecz bezpośrednio z instalacji.

 

Korzyści, płynące z eksploatacji dystrybutorów bezbutlowych

 

Nowoczesne dystrybutory tego typu pozwalają nam nie tylko na dostosowanie temperatury do naszych potrzeb, ale również na napełnienie kubka wodą gazowaną. Dystrybutor wody ciepłej i zimnej jest przy tym w stu procentach bezpieczny dla zdrowia, dzięki zastosowanym w nim filtrom. Urządzenia te odznaczają się przy tym niezwykle stylowym, nowoczesnym designem, co pozwala na postawienie ich w szerokiej gamie pomieszczeń. Brak konieczności zakupu plastikowych butelek to także duże oszczędności dla przedsiębiorstwa oraz możliwość uczynienia go bardziej ekologicznym.