Co może być przyczyną zmniejszonej potencji u kobiet?

Poziom kobiecego libido zależy od wielu czynników. Kiedy więc czujesz, że Twoja potencja jest zdecydowanie mniejsza niż zazwyczaj, diagnoza problemu może zająć trochę czasu. Jedną z najczęstszych przyczyn jest jednak gospodarka hormonalna. Co jeszcze warto wiedzieć o kobiecym pożądaniu?

Obniżone libido – naturalne czy niepokojące?

Przede wszystkim należy pamiętać, że w trakcie kobiecego cyklu miesięcznego uwalniają się różne hormony, które powodują, że ochota na seks może być raz mniejsza, a innym razem większa. Tuż przed okresem w kobiecym organizmie spada poziom estrogenu i progesteronu, przez co poziom libido również jest mniejszy. Oczywiście, różnice pomiędzy poszczególnymi dniami cyklu i potencją mogą być spore w zależności od organizmu. Jeśli jednak obserwujesz zmiany typowe dla swojego cyklu miesięcznego, to nie ma w tym niczego niepokojącego. Problemy zaczynają się, kiedy obserwujesz nietypowy spadek libido, na przykład na skutek stresu.

Suplementacja jako wsparcie leczenia

Jeśli czujesz się zaniepokojona swoim brakiem chęci na zbliżenia z partnerem, udaj się do lekarza. Taki stan rzeczy może być spowodowany na przykład niedoczynnością tarczycy, nadmiernym wydzielaniem prolaktyny, zbliżającą się menopauzą i wieloma innymi czynnikami. Może się okazać, że lekarz poleci Ci tabletki na potencję dla kobiet albo zdiagnozuje przyczynę, która nie przyszłaby Ci do głowy. Obniżone libido może być bowiem sygnałem różnych schorzeń ciała, jak i ducha. Warto więc słuchać reakcji swojego organizmu.