Bromelaina – sojusznik w skutecznym odchudzaniu

Marzysz o tym, by szybko i bezproblemowo schudnąć? Niestety, cudów nie ma – niezbędna jest odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Nie każdy może sobie jednak na nie pozwolić, a osoby z tendencją do tycia oraz prowadzące mało aktywny tryb życia mogą mieć problem z rozpoczęciem intensywnego odchudzania.

Z pomocą przychodzi wówczas bromelaina – suplement wspomagający odchudzanie; jest odpowiedzialna za rozkładanie tłuszczów oraz trawienie białek i cukrów. Nie zastąpi ona diety niskokalorycznej oraz aktywności fizycznej, jednak będzie stanowiła dodatkowe wsparcie podczas procesu odchudzania.

 

Źródła bromelainy

Bromelaina jest mieszanką enzymów, które w niewielkich ilościach występują w ludzkim organizmie. Jej poziom spada wraz z wiekiem oraz pod wpływem chorób i stresu, co z kolei prowadzi do zaburzeń czynności organizmu. Naturalnym źródłem jest ananas, choć można zdecydować się także na suplementację substancji takich jak bromelaina – kapsułki zażywają przede wszystkim osoby odchudzające się, sportowcy oraz osoby cierpiące na zapalenie stawów.