Źródła witaminy B3

Witamina B3 jest też określana mianem witaminy PP lub niacyny. Niacyna w tabletkach jest powszechnie dostępna i stosowana przy niedoborach witaminy B3. Zażywanie jakiejkolwiek witaminy powinno być poprzedzone konsultacją lekarską oraz odpowiednimi badaniami. Ich analiza pozwoli określić ewentualne niedobory lub nadmiar witamin w organizmie. Wówczas można zastosować odpowiednią farmakoterapię. Nie zaleca się zażywania żadnych środków na własną rękę.

Niacyna – właściwości

Niedobór niacyny może skutkować pelagrą, chorobą skórną. Jest ona również pomocna przy obniżaniu poziomu cholesterolu w organizmie. Cholesterol chociaż jest ważnym związkiem w organizmie, nie powinien występować w ilości przekraczającej wytyczone normy. Wówczas może doprowadzić do destabilizacji organizmu i stać się przyczyną poważnych chorób. Aby niwelować niebezpiecznie nadmierny poziom cholesterolu w organizmie należy zastosować do zaleceń lekarza. Ten zapewne zaleci odpowiednią dietę. Dzięki niej będzie można odwrócić ten stan i przywrócić normę. Wykonuje się badanie kontrolne, które wskaże czy zastosowana dieta okazała się skuteczną w walce z cholesterolem.

Niewłaściwe nawyki żywieniowe przyczyną dysfunkcji organizmu

Wytyczenie sobie właściwych nawyków żywieniowych i zastosowanie zbilansowanej diety pozwoli na utrzymanie równowagi w organizmie. Wszelkie odstąpienia od normy w wynikach lekarskich są sygnałem, iż należy odpowiednio zadbać o siebie. Niekiedy powody nie są groźne, ale nigdy nie należy ich bagatelizować.