Żeń szeń syberyjski i jego unikalne właściwości

Korzeń żeń szenia należy do adaptogenów, czyli roślin, które pomagają nam zaadaptować się do zmian środowiskowych. Łagodzą stres na wielu płaszczyznach i wspomagają organizm w przywróceniu naturalnej harmonii. Żeń szeń syberyjski, a zwłaszcza jego korzeń działają na układ wydzielania wewnętrznego, w szczególności na nadnercza, regulując poziom kortyzolu- hormonu stresu. Ponadto jest nieocenionym darem natury przy problemach ze zbyt niskim libido.

Żeń szeń syberyjski pomoże zapanować nad nerwami

Rozdrażnienie, wzrost napięcia psychicznego wiąże się z nadprodukcją kortyzolu. Żeń szeń syberyjski pomaga zmniejszyć poziom kortyzolu we krwi, tym samym redukując negatywne skutki zbyt długiej ekspozycji na stres. Wzrost sił witalnych dzięki azjatyckiej roślinie jest zauważalny po krótkim czasie stosowania. Ponadto, żeń szeń syberyjski chroni nasz żołądek przed tak zwanymi “wrzodami stresowymi”. Pomaga się zrelaksować, odprężyć i uspokoić, a jednocześnie nie zaburza naszej zdolności do konstruktywnego myślenia. Żeń szeń syberyjski pomoże również w walce z bezsennością i przewlekłym zmęczeniem.

 

Trzymaj nerwy na wodzy: żeń szeń syberyjski

Żeń szeń syberyjski wykazuje właściwości poprawiające kondycję skóry.

Kojące właściwości żeń szenia docenią osoby, które cierpią na napady lękowe i stany depresyjne. W dodatku, wykazano, że żeń szeń syberyjski wykazuje dobre działanie na organizm wyczerpany chorobą nowotworową. U chorych na raka, po suplementacji korzeniem syberyjskim nastąpił wzrost energii. Żeń szeń syberyjski zawiera ponad 200 czynnych biologicznie substancji.